Kouzlo mojí práce – bez učebnic

Děsně mě baví, jak se všechny ty moje English sessions různí. Vždycky byly každá jiná, a to i když jsem učila s učebnicemi – byť jsem měla třeba se čtyřmi třídami probírat tutéž látku, pokaždé byla lekce pro mě překvapením. No a teď? Teď je to teprve divoká jízda. 🙂

Jednu hodinu trénujeme minulý čas nad fotkami a vzpomínkami z Irska, potom zase s jiným klientem procházím Himalájí nebo Vietnamem.

Jindy mi nadšeně ukazují své videozáznamy z bungee jumpingu, seskoku padákem nebo canyoningu. V takových chvílích mám srdce až v krku, jak to prožívám s nimi!

A hned potom zase s někým jiným brainstormujeme nápady pro byznys a debatujeme o zapeklitostech psychologie prodeje a vlastních bubácích v hlavě, které tomu prodeji brání.

Dalšího dne se pro změnu celou lekci hádám, jestli je lepší Zaklínač jako kniha, televizní zpracování nebo počítačová hra. S někým jiným se vracíme do dětských let a vzpomínáme na mončičáky, hru logik, pogy, tamagotchi nebo Dračí Doupě.

A dneska jsme například s klientkou filozofovaly o vnitřních sabotérech a o problémech vnitřní rozpolcenosti tak zapáleně, až se jí rozproudila inspirace k produktu, na kterém pracuje, a musela si hned napsat pár poznámek 🙂 Odcházely jsme obě nabité energií a super pocitem z plodné hluboké diskuze!

A takhle to mám pořád. A moc mě to baví!
Ta pružnost, se kterou je třeba reagovat! Těch věcí, co se dozvím! A těch životních příběhů! Těch názorů ke zvážení! Těch emocí, co prožiju!

A úplně nejlepší na tom je, že přesně TAKHLE to mají rádi i moji klienti – protože jsou do hovoru tak ponořeni, že zapomenou na ostych, chyby a vůbec na celý svět. Vloží se do vyprávění svého příběhu, postoje či nápadu, a ani si nevšimnou, že u toho celou dobu mluví cizím jazykem.

A to je to kouzlo výuky postavené ne na učebnici, ale na konverzaci, která se zaměřuje na vás a na to, co vás baví, a která vychází z vašich osobních potřeb a cílů.

Pokud chcete taky takové lekce angličtiny, jsem tu pro Vás.

Vaše Žanda

Už přes patnáct let žiju angličtinou a kulturou britských ostrovů- jak profesionálně, tak v soukromí. Pomáhám lidem zkrotit anglickou gramatiku, vidět ji jako přehledný systém, a tím získat pocit sebejistoty při komunikaci v angličtině. Více o mně si můžete přečíst zde.